back

• Мени •

Рижото

• Рижото •

 • Nero 350гр

  360 ден.

  Ориз, сипа, лук, кромид, лимон, магдонос, бело вино, пармезан.

 • Frutti di mare

  370 ден.

  Ориз, пелат, кромид, лук, морски плодови, вино, пармезан.

 • Jambalaya

  280 ден.

  Пилешко месо, зеленчук, ориз, кари, соја сос.

 • Al verde

  300 ден.

  Врган, зеленчук, блу чиз, ориз.

 • Vega

  250 ден.

  Грашак, пченка, морков, брокула, боранија, шампињони, краставица.

-CHEF-
Pierre Gabant