back

• Мени •

Карне

• Карне •

 • Picata

  260 ден.

  Пилешко месо, павлака, коњак, копар, путер, магдонос.

 • Peach

  220 ден.

  Пилешко месо, праска, спањак, шери домат.

 • Chicken pesto

  260 ден.

  Пилешко месо, песто сос, павлака, пармезан, моцарела, листови бадем.

 • Parma

  300 ден.

  Пилешки стек, доматен сос, моцарела, пармезан и ориз со зеленчук.

 • Cordon Blue

  260 ден.

  Пилешко, пилешка шунка, кашкавал и мешан зеленчук.

 • Пилешко во кари сос

  260 ден.

  Пилешки стек, хопла, кари и ориз со зеленчук.

-CHEF-
Pierre Gabant